daemon tools

Daemon Tools to graficzny interfejs użytkownika typu open source i narzędzie do tworzenia wirtualnych dysków dla systemów Microsoft Windows, Linux i Mac OS. Główną cechą oprogramowania jest możliwość tworzenia płyt CD/DVD z komputera z systemem Windows lub Linux za pomocą nagrywarki CD/DVD. Odbywa się to poprzez załadowanie oprogramowania na komputer, który ma być używany do nagrywania płyty CD lub DVD. Po załadowaniu użytkownik może przeglądać wszystkie obrazy płyty i wybrać jeden z nich do nagrania.

Głównymi cechami oprogramowania, które składa się na demona Tools Lite, są: nagrywarka CD, narzędzie do tworzenia dysków wirtualnych, narzędzie do sprawdzania jakości CD, narzędzie do tworzenia przyrostowych pojemników, a także uzupełnianie poleceń tylko do odczytu. Te cechy sprawiają, że to oprogramowanie jest bardzo łatwe w użyciu. Kiedy używasz systemu operacyjnego Linux, istnieje również interfejs graficzny, który sprawia, że ​​użytkownicy Linuksa czują się komfortowo podczas korzystania z demonów. Główną wadą jest to, że oprogramowanie jest dostępne tylko dla systemu Windows.

Inną poważną wadą tego oprogramowania jest to, że działa tylko w systemie operacyjnym Microsoft Windows. Wersja Lite nie jest kompatybilna z innymi systemami operacyjnymi, takimi jak Mac OS, Sun OS i inne. To oprogramowanie jest przydatne do tworzenia płyt CD-ROM z systemem operacyjnym Microsoft Windows, a także do nagrywania płyt CD z muzyką. Oprogramowanie będzie działać nawet na Mac OS i innych systemach operacyjnych. Tak więc, jeśli masz jakiekolwiek wymagania, aby utworzyć CD-ROM z systemem Windows, oprogramowanie z pewnością ci pomoże.

Użycie oprogramowania CD-ROM pozwala użytkownikom skopiować jedną lub więcej płyt za pomocą sterownika CD-ROM. Sterownik CD-ROM jest obecny w systemach operacyjnych PC i MAC. Jeśli chcesz użyć tego oprogramowania do kopiowania dysków, możesz wykonać kilka kroków: Przede wszystkim otwórz okno eksploratora Windows i przejdź do lokalizacji obrazu dysku. Po zlokalizowaniu obrazu kliknij go dwukrotnie, aby otworzyć go w systemie operacyjnym PC/MAC. W systemie Windows pojawi się jako ikona dysku. Jeśli obrazy płyt znajdują się na pendrive’ie USB, należy podłączyć pendrive do portu USB komputera, aby go zlokalizować i otworzyć plik.

Po otwarciu pliku na komputerze PC/MAC należy zlokalizować sterownik urządzenia w komputerze, aby odczytać obrazy płyt znajdujące się na płycie CD-ROM. W tym celu należy przejść do „Mój komputer”, klikając ikonę „Mój komputer” na pulpicie komputera i wyszukać sterowniki urządzeń. Podobnie w przypadku systemu Windows musisz przejść do „Panelu sterowania”, aby znaleźć sterowniki urządzeń. Jeśli sterowniki nie zostaną znalezione, możesz ręcznie wyszukać aktualizacje w „Mój komputer”, a następnie zainstalować je po pobraniu.

Następnie możesz użyć płyty CD-ROM, aby uruchomić rzeczywisty Daemon Tools Lite w systemie Linux. Jeśli chcesz korzystać z graficznego interfejsu użytkownika na komputerze PC/MAC, możesz uruchomić rzeczywisty Daemon Tools Lite z menu Start lub przełączyć się na graficzny interfejs użytkownika, klikając ikonę „Monochromatyczny” na pulpicie. Po przejściu do trybu graficznego należy otworzyć okno dialogowe konfiguracji, klikając przycisk „lekcja” po prawej stronie interfejsu graficznego. W ten sam sposób możesz przejść do trybu wiersza poleceń, klikając przycisk „Nowe polecenie” po prawej stronie. Ponadto musisz również dodać lub usunąć odpowiednie katalogi w trybie graficznym dysków wirtualnych Linux, aby zakończyć proces uruchamiania narzędzi demonów Lite na twoim komputerze.