kamień Gua Sha do masażu twarzy

Gdzie najlepiej kupić kamień Gua Sha do masażu twarzy oraz jak się prezentuje?

Gdzie najlepiej kupić kamień Gua Sha do masażu twarzy oraz jak się prezentuje?

Kamień Gua Sha do masażu twarzy to narzędzie stosowane przeważnie w metodach masażu i pielęgnacji cery. Nazwa „Gua Sha” wywodzi się z chińskiego, gdzie „Gua” oznacza kamień, a „Sha” to ruch pocierania lub masaż. W połączeniu świadczy to dokładnie „kamień do pocierania”. Płytka Gua Sha, stosowana do masażu twarzy, jest zwykle zrobiona z jadeitu lub jasnego kwarcu. Te naturalne minerały posiadają właściwości chłodzące i antybakteryjne, co sprawia, iż są doskonałe do użytkowania na skórze twarzy. Kamień Gua Sha ma różnorakie kształty, które są przystosowane do różnych obszarów twarzy a zawsze posiadają zaokrąglone krawędzie, żeby nie uszkodzić gładkiej skóry. Kamień Gua Sha wykonywany nim masaż może posłużyć w poprawie krążenia krwi, zminimalizowaniu napięcia mięśniowego, redukcji opuchlizny oraz stymulacji produkcji kolagenu, co może przyczynić się do poprawy elastyczności i stanu skóry. Dodatkowo, sporo ludzi uważa, że płytka Gua Sha do masażu twarzy posiada cechy regenerujące dodatkowo potrafi pomóc w redukcji stresu i napięcia. Kamień Gua Sha jest powszechnie nazywany też „kamieniem miłości”. Kamień Gua Sha do masażu twarzy https://med-store.pl/produkty-do-masazu/gua-sha-i-walki-jadeitowe/16/85 jego poprawne użycie jest kluczowe dla uzyskania pożądanych efektów pielęgnacyjnych. Oto kroki, jak dobrze użyć kamień Gua Sha:
1. Oczyść buzię: Na wstępie powinno się odpowiednio umyć skórę twarzy za pomocą toniku do demakijażu czy innego dobrego środka czyszczącego. Usunięcie wszystkich pozostałości makijażu i zanieczyszczeń pozwala na odpowiedniejsze wchłanianie produktów pielęgnacyjnych i zapobiegnie zatkaniu porów podczas masażu.


2. Nanieś preparat: Następnie na oczyszczoną skórę twarzy powinno się nałożyć serum czy inny popularny preparat do pielęgnacji cery. Środek ten dostarczy odpowiednią warstwę poślizgu, która jest niezbędna do właściwego działania – płytka Gua Sha do masażu twarzy i umożliwi jej łatwiejsze przesuwanie się po twarzy.
3. Wybierz właściwy kamień Gua Sha do masażu twarzy: Dobierz kamień Gua Sha odpowiedni do obszaru twarzy, który potrzebujesz masować. Większe kamienie potrafią być używane na obszarze szyi, podczas gdy małe kamienie nadają się do skóry wokół oczu.
4. Rozpocznij masaż: Delikatnie przesuwaj kamień Gua Sha do masażu twarzy po skórze , wykonując lekkie pociągnięcia wzdłuż konturów buzi i szyi. Unikaj zbyt silnego ucisku, by zapobiec podrażnieniom twarzy. Możesz skoncentrować się na obszarach, gdzie powstają zmarszczki, linie mimiczne lub napięcie mięśniowe.
5. Powielaj ruchy: Powtarzaj ruchy masażu przez daną liczbę powtórzeń albo poprzez pewny czas, średnio około 5-10 minut. 6. Zakończ: Po ukończeniu masażu płytka Gua Sha do masażu twarzy powinna być dokładnie oczyszczana wodą, później osusz ją i przechowuj w chłodnym pomieszczeniu. Regularne stosowany kamień Gua Sha może pomóc w polepszeniu krążenia krwi, zminimalizowaniu opuchlizny, rozluźnieniu napiętych mięśni i ulepszeniu elastyczności i stanu skóry.


Udostępnij

O autorze